Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace ... Přečtěte si dokument Zásady ochrany osobních údajů

Blog

Atraktivní vysokohorská turistika: Úrazy a nehody jsou většinou zbytečné

Zveřejněno: 01. 03. 2019 0:00 Autor: Reklamní článek

Článek obsahuje komerční sdělení. Provozovatel webu neodpovídá za jeho obsah.

Láká vás zimní dovolená na Slovensku? Vyzkoušejte Bachledovu dolinu

Zveřejněno: 22. 11. 2018 20:53 Autor: Reklamní článek

Láká vás zimní dovolená na Slovensku? Vyzkoušejte Bachledovu dolinu.

Tatranské doliny II

Zveřejněno: 03. 10. 2018 20:00 Autor: Kristýna Sulková

V první části článku o dolinách ve Vysokých Tatrách si naši pozornost získaly Kôprová dolina, Mengusovská dolina, Furkotská dolina a Mlynická dolina. Dnes se podíváme na několik dalších, které si nás rovněž dokážou získat svými krásami, jež by rozhodně neměly být opomíjeny.

Tatranské doliny I

Zveřejněno: 03. 09. 2018 0:00 Autor: Kristýna Sulková

Doliny mohou být někdy neprávem opomíjeny, jelikož většina lidí v Tatrách ihned začne vzhlížet k výšinám. Byla by ale velká škoda je vynechat, neboť mají své kouzlo a skrývají ve svých náručích mnoho krás. Staly se kdysi dávno útočištěm pastevců a osadníků, později začaly přitahovat všechny možné hledače pokladů a drahých kovů, horníky či pytláky a lovce, následně se dostaly do hledáčku vědců a badatelů, dnes lákají zástupy turistů. Přidáte se mezi ně?

Zajímavé turistické cíle

Zveřejněno: 24. 02. 2018 0:00 Autor: Kristýna Sulková

Tatry nejsou jen o štítech, plesech, dolinách nebo lanovkách, k objevování je tu toho mnohem víc.

Krásy tatranské přírody

Zveřejněno: 03. 02. 2018 0:00 Autor: Kristýna Sulková

Jak už zde bylo kdysi zmíněno, Tatry byly modelovány ledovci a získaly tak svoji současnou podobu, která lahodí nejednomu oku. Pravdou však je, že právě díky ledovcům zde přežilo mnoho druhů živočichů a rostlin, které by jinak neměly šanci.

Doprava ve Vysokých Tatrách

Zveřejněno: 13. 01. 2018 0:00 Autor: Kristýna Sulková

Některé turisty možná možnosti tatranské dopravy překvapí, jelikož nabízí spoustu možností – od autobusů po zubačku. Navíc se ji stále snaží všemožně vylepšovat, a to se i daří. Jednotlivé druhy dopravy jsou spolu svazovány tak, aby se lidé mohli pohodlně dostat z jednoho konce Vysokých Tater na ten druhý. Vše je samozřejmě uzpůsobeno i davům lidí, které se zavítají v sezóně. Oblast Tater zaznamenala velký rozvoj po stavbě Košicko-bohumínskej železnice…

jak vznikaly Vysoke Tatry

Zveřejněno: 23. 12. 2017 0:00 Autor: Kristýna Sulková

Vysoké Tatry jako by zde byly pořád. Přemýšleli jste někdy, jak Vysoké Tatry vznikly?

Vysokohorské chaty II

Zveřejněno: 02. 12. 2017 0:00 Autor: Kristýna Sulková

Ve druhé části se podíváme na chaty, které už jsou pod hranicí 1500 m n. m., respektive vlastně začneme tou, jež je přímo na této hranici (některé zdroje udávají o šest metrů méně).

Vysokohorské chaty I

Zveřejněno: 11. 11. 2017 0:00 Autor: Kristýna Sulková

K Vysokým Tatrám patří nepochybně i chaty, které nejčastěji slouží turistům k zastavení, odpočinku a nabrání sil během túry, jídlu či k noclehu. Zajímavé je, že mnoho chat ve Vysokých Tatrách patří horolezeckým spolkům, jejich členové tedy mnohdy mají výrazné slevy na jejich služby ubytovací i stravovací.