Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace ... Přečtěte si dokument Zásady ochrany osobních údajů

Razcestie pod Húpačkami

Rázcestie pod Húpačkami
Rázcestie pod Húpačkami

Razcestie pod Húpačkami je turistické rozcestí v Mengusovské dolině na Tatranské magistrále u Studeného potoka. Nedaleko rozcestí se nachází Rainerova chata.

Typ místa Turistické rozcestí
Poloha (20°13'1"E ; 49°10'5"N)
Nadmořská výška 1285 m n. m.

Popis

Razcestie pod Húpačkami je turistické rozcestí červené turistické značky (Tatranské magistrály) se zelenou turistickou značkou. Asi 100 metrů od rozcestí se nachází Rainerova chata. Pár desítek metrů nad rozcestím se nachází další turistické rozcestí jménem Nad Rainerovou chatou. U rozcestí Razcestie pod Húpačkami je lávka přes Studený potok, který asi kilometr po proudu vytváří vodopády známé pod označením Vodopády Studeného potoka.

Červená turistická značka vede z Hrebienku, kde se nachází horní stanice lanovky ze Starého Smokovce a dále vede směrem na Zamkovského chatu až ke Skalnatému plesu. Zelená turistická značka vede rovněž z Hrebienku, ale prochází kolem Vodopádů Studeného potoka. Opačným směrem vede zelená turistická značka k Zamkovského chatě a dále Malou Studenou dolinou na Teryho chatu.