Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace ... Přečtěte si dokument Zásady ochrany osobních údajů

Bystrá lávka

Výstup na Bystré sedlo z Mlynické doliny.
Výstup na Bystré sedlo z Mlynické doliny. Pohled z Bystrého sedla do Furkotské doliny. Pohled na Bystré sedlo z Furkotské doliny.

Bystrá lávka je sedlo v hřebeni Soliska ve Vysokých Tatrách, přístupné po žluté turistické značce. Sedlem lze přejít z Mlynické doliny do Furkotské doliny.

Typ místa Sedlo
Poloha (20°1'45"E ; 49°10'0"N)
Nadmořská výška 2300 m n. m.

Popis

Bystrá lávka, někdy také nepřesně označována jako Bystré sedlo, ve starých mapách lze spatřit označení Lorenzovo sedlo je sedlo v Soliském hřebeni mezi Furkotským štítem (2403 m n. m.) a Velkým Soliskem (2419 m n. m.).

Sedlo je dostupné po žluté turistické značce z Mlynické, nebo Furkotské doiliny. Výstup ze strany Mlynické doliny je v exponovanějším terénu a posledních cca 10 metrů je jištěno řetězy. Ze strany Furkotské doliny jsou jistící řetězy jen na pár metrech. Samotné sedlo je velmi úzké.

Z Bystré lávky jsou při příznivém počasí nádherné výhledy Na Kriváň (2495 m n. m.) a Vysoké (2547 m n. m.).

Zajímavosti

Bystrá lávka se nachází nedaleko Bystrého sedla, které sloužilo dříve k přechodu přes hřeben mezi Furkotskou a Mlynickou dolinou.